27 września 2012

Macierzyństwo bez lukru


Dostało mi się za wyśmiewanie i zrzędzenie. I dobrze mi tak :-)

Napisałam co nieco na tym, naprawdę wartym podglądania blogu: czytam dzieciom i sobie też podniecona wizją wygrania ciekawej książki.
Udało się!
Właściwie ubrałam tylko w słowa naszą codzienność. To Igi wygrał tę książkę, bo to dzięki niemu parskamy nieustannie śmiechem. Niektóre historie są już czytelnikom znane, inne nie.
Temat: opis jakiegoś zdarzenia przedstawiony w konwencji marudząco - zrzędzącej. Od razu poczułam sie jak ryba w wodzie. Nie rozdrabniałam się i z grubej rury opisałam nie jedną, a kilka scenek, w moim odczuciu zabawnych. Oto moje "dzieło":
 • Moje dziecię, mając mniej niż półtora roku, mówiło doskonale i wyraźnie "kujde".
 • Długo uczyłam Ignasia, że plucie pod siebie jest niedopuszczalne i chcę, żeby pluł w dłoń lub na talerz. W końcu przyszedł czas na sprawdzian. Znajomi gościli nas zupą. Młody dostał do spróbowania, zupa nie przyjęła się. Pamiętając o mojej prośbie, Igi wypluł zupę. Do talerza. Pana domu...
 • Mam bardzo dobrze wychowane dziecko. Gdy podaję mu papierek z prośbą o wyrzucenie, słyszę uprzejme "dziękuję bajdzo".
 • Wersal domowy nie kończy się na tym. Najczęściej przepraszane za przepychanie się są w naszym domu drzwi, fotele, kable oraz rowerek.
 • Pierwszą osobą, która usłyszała od Igiego "kocham cię" był... kot babci, raz usłyszałam to ja [stan rzeczy w momencie pisania], potem nasz kot i ulubiony pluszowy kaczorek. Ignasiowy Tato po tygodniach oczekiwań nie wytrzymał, poprosił Młodego, by powiedział "kocham cie, tato". A Igi, patrząc mu czule w oczy, posłusznie powiedział "kocham cię, Kotku Główny". Mimo wszystko chyba lepiej tak, niż gdyby miał powiedzieć "kocham cię, kaczorku"...
 • Jak kończy się podawanie dziecku smacznego lekarstwa? Mój syn potrafi równie głośno wyć o czekoladę, jak o syrop przeciwgorączkowy.
 • Całusy w naszym domu najczęściej dostaje kot. Ostatnio Igi w ekstazie ucałował kota w tę część nogi, która straciła już swoją dumną nazwę. Nie był to zresztą pierwszy raz... W związku z tym "Uwaga na odbyt!" to dość częsty w naszym domu, skrótwy komunikat awaryjny.
 • W końcu oduczyłam własne dziecko wyjadania kocich chrupek. Któregoś dnia Igi, który zazwyczaj gardzi jogurtem, dobrał sie do kociego. Pół biedy, gdyby to był świeży jogurt. Zjedzenie takiego to i tak lepsze, niż cmoknięcie kota w odbyt. Ale to był zapomniany, kilkudniowy jogurt, z grubą zachniętą skorupą i dodatkową warstwą kociej sierści.
 • Przykłady mogłabym mnożyć w nieskończoność. Zawsze coś ciekawego dzieje się, gdy siedzę za długo z nosem w komputerze. Dzis odłączyłam się chwilowo od rzeczywistości, kątem świadomości odnotowywałam tylko jakąś mantrę, odśpiewywaną przez Igiego. Okazało się, że krótka chwila nieuwagi wystarczy, by zapakować kanapkę z masłem do kabiny zabawkowego pick-up'a i zacząć śpiewać piosenkę własnej produkcji pt. "Chebek jechała autem".
Jeśli tak zabawnie jest w 21 miesiącu życia Ignasia, to nie mogę doczekać się dalszego ciągu :-)
W tej chwili nie mogę doczekać się chichotania podczas lektury wygranej książki. Powinna przyjść do mnie lada dzień pocztą. Juhu i mini fala! :-)By moja radość była jeszcze pełniejsza, udało mi się również wygrać wymarzony przewodnik Pascala "Polska z dzieckiem" u Matrioszki. Tym razem nie musiałam marudzić :-)Przewodnik jest podobno więcej niż godny polecenia.
Myślę, że nie napiszę recenzji tego przewodnika lepiej niż już została napisana tu.
"Polska z dzieckiem" na pewno sie przyda! My uwielbiamy podróżować i poznawać nowe miejsca. Do tego Ignaś jest wymarzonym kompanem wypadów, podróży i wycieczek. Jego zdolność przystosowywania się do zmieniających się warunków zaskakuje mnie za każdym razem!


Poza tym jeszcze dostałam wyróżnienie od Na Zielonym Wzgórzu. Dzięki!
Inicjatywa pochodzi z zachodnich blogów, gdzie blogerzy przesyłają sobie kolorowe znaczki w ramach uznania. Ma to służyć przede wszystkim poprawieniu nastroju, pokazaniu, że dany blog bardzo nam sie podoba, a także popularyzacji ciekawych blogów. Osoba wybrana ma za zadanie wybrać 5, 10 lub 15 blogów, które jej zdaniem zasłużyły na wyróżnienie.
Z radością chciałabym wyróżnić nastepujące blogi, które są interesujące literacko, tchną pozytywną energią, można się pośmiać podczas czytania lub autorki mają pomysły, które - moim zdaniem - warto wcielić w życie, zarówno wychowawcze, jak i edukacyjne:
Mam nadzieję, że jakiś nowy czytelnik, zainteresowany moim poleceniem, zagości na Waszych blogach, by Was poczytać.

14 komentarzy:

 1. yhyhyhy:) Kocham Igiego:D Ja się nie dziwię, że się śmiejecie z jego pomysłów:D
  Dzięki za wyróżnienie:) To miłe. Btw muszę o tym napisać, bo to już drugie, a jakoś mi to umknęło w wirze spraw codziennych.

  OdpowiedzUsuń
 2. :))) Ale się uśmiałam - bosko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelka! Twój wpis przeczytałam na jednym wdechu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. dzięki za pamięć łaskawą:) u nas chwilowo schizzz...i wszystkie rence na pokładdd...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dziecko wyje o lipomal:-p znam ten ból. A co do plucia, to jak sobie to wyobraziłam to sama sie poplułam. Twój Igi jest mistrzem!

  OdpowiedzUsuń
 6. dzięki dzięki i kongratulejszyn

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniałe opowieści, gratuluję wygranych ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. O rany, jest mi niesamowicie miło :) :) :) dziękuję!
  uśmiałam się z Waszych szalonych przygód :) ach, te zawieszki przed kompem i te nagłe przebudzenia ;) ach, te koty :) ach, ta dziwna czułość ;)
  zaimponowała mi piosenka Igiego. ja jestem na etapie podniecania się pojedynczymi słówkami, bo Jerz dopiero niedawno się rozkręcił z powtarzaniem. Igi daje czadu!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne ;D

  Z pojadaniem mistrzostwo świata osiągnęła córka koleżanki, która wykorzystała każdą okazję żeby wypić wodę spod szczotki toaletowej ;)

  Ale kocia pasza niedaleko w tyle :)
  I szlachetne części ciała ma się rozumieć ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. dziekuję tym, które gratulują i, cytując Igiego "plosze bajdzo" tym, które dziękują ;)
  ryczącym i plującym ze śmiechu podsuwam ochoczo chusteczki, ciesząc się, że się za sprawą Igulindy przyczyniłam do cudzej radości :)

  OdpowiedzUsuń
 11. hehe dzieci mają ciekawe pomysły ;)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz się nie pojawił? To dlatego, że oczekuje na moderację. Opublikuję go najszybciej, jak tylko będę mogła!